Categories Recepty, Slané pokrmy, Snídaně, Svačiny do školy a práce

Pomazánka „Budapešť“ s pečenou kapií

Posted on
Pomazánka „Budapešť“ s pečenou kapií

Moje mamka jí vždy dělala, když měla přijít návštěva a dělá jí dodnes. Chlebíček s budapešťskou, navrch stočená polovina plátku sýru, kousek červené papriky a měsíček kompotované mandarinky. Funguje ale i jako klasická pomazánka na svačinu. A jak!


Doba přípravy: 10 minut + 30 minut pečení a chlazení papriky kapie

Počet porcí: 4


Suroviny:

 • 1 velká paprika kapie
 • 2 kostky lučiny (200 g)
 • 0,5 lžičky sladké mleté papriky
 • 1 jarní cibulka
 • pažitka k podávání
 • čerstvě namletý pepř
 1. Troubu rozpalte na 200 °C, kapii omyjte, celou i se stopkou ji položte na plech vyložený alobalem a vložte do trouby. Pečte do chvíle, než se na paprice vytvoří černé puchýře, bude to trvat přibližně 15 minut.
 2. Plech s kapií. vyjměte z trouby, papriku dejte do mísy a na pár minut zakryjte potravinářskou fólií, aby se horká paprika zapařila a šla dobře oloupat.
 3. Poté z kapie sloupněte slupku – půjde to snadno rukou -, odstraňte stopku a semínka. Očištěnou a zchladlou kapii pokrájejte na velmi drobné kousky a dejte zpět do mísy.
 4. Přidejte obě Lučiny a vidličkou nebo lžící vymíchejte hladký krém. Přidejte také mletou papriku a najemno nakrájenou cibulku, zlehka dochuťte čerstvě namletým pepřem.
 5. Podávejte s křupavým chlebem nebo v retro stylu jako chlebíček, s kouskem plátkového sýru, proužkem papriky a mesíčkem kompotované mandarinky. 🙂

TIP : Doporučuji na přípravu pomazánky opravdu sáhnout po Lučině nebo žervé v kostce, aby byla pevná a neroztékala se.

Podívejte se také na skvělý recept na pomazánku ze sušených rajčat přímo TADY >>>

Doporučené