Categories Recepty, Sladké pokrmy a pečení, Snídaně, Svačiny do školy a práce

Čokoládový tofu chléb

Posted on
Čokoládový tofu chléb

Tofu chlebík vyšel sice až na pokus č. dva, protože jsem nechtěla, aby byl uvnitř sražený, jak často u zdravějších receptů vidím už z fotky. Ale je tady, je svěží a čeká, až ho někdo upeče.

Suroviny:
(hrnek = americký cup = cca 200 ml)
Mokré suroviny:
1 balení tofu Natural (180 g)
1 zralý banán
1 a 1/4 hrnku mléka nebo nemléka
1/3 hrnku řepkového oleje
Suché suroviny:
2 hrnky špaldové mouky
1 hrnek mandlové mouky nebo jemně mletých mandlí
1/2 hrnku třtinového cukru
4 PL pravého kakaa
1 prášek do pečiva

Tofu důkladně opláchneme pod tekoucí vodou, nakrájíme do mixéru a rozmixujeme na krém. Přidáme vsechny mokré suroviny a společně mixujeme do hladka. V jiné míse smícháme všechny suché suroviny a pomalu vmícháme do mokré směsi.
Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C cca 60 min nebo dokud kontrolní špejle nebude čistá bez drobečků. Tady se úplně nemusíte bát, že byste chléb přepekli a byl suchý, díky tofu vláčný zůstane.

2 comments

2 comments

  1. Promiň, ale trošku nechápu, proč máš potřebu kritizovat, že to má někdo sražený? Vážně bylo důležitý to zmínit, a že ty jsi dokázala něco lepšího, protože ty to sražený nemáš? Asi jsi to tak nemyslela, ale vážně to tak vyznívá.

    1. Dobrý den, ano, říkám, že jsem dokázala vymyslet recept, který těm, co ho budou zkoušet, vyjde. Což je myslím cílem dobrých receptů – aby fungovaly. 🙂 Ano, myslím, že nesražený moučník je lepší, než sražený. Tím, že recept sdílím, dávám možnost mít nesražený moučník i všem ostatním. Hezký den.

Napsat komentář

Doporučené